Choco Dips 60g
Enjoy a tasty snack of Choco dips hazelnut spread with crispy breadsticks or pretzels on the side. It’s a fun and convenient way to savor Choco dips wherever you are!
Ingredients:
Chocolate : Sugar, fully hydrogenated vegetable oil, hazelnut paste, cocoa powder, skimmed milk powder, whey powder, soy lecithin (E322) (emulsifier), salt, natural flavors (vanillin, hazelnut). Biscuits: wheat, sugar, salt, fully hydrogenated vegetable oil.
Nutrition Facts
8 servings per container
Serving size
2/3 cup (55g)
Calories
per serving
230
Amount/serving
% Daily Value *
Total Fat 8g
10%
Saturated Fat 1g
5%
Trans Fat 0g
Cholesterol 0mg
0%
Sodium 160mg
7%
Amount/serving
% Daily Value *
Total Carbohydrate 37g
13%
Dietary Fiber 4g
14%
Total Sugars 12g
includes 10g Added Sugars
20%
Protein 3g
Vitamin D 2mcg 10% • Calcium 260mg 20% • Iron 8mg 45% • Potassium 235mg 6% • Thiamin 15% • Riboflavin 8% • Niacin 10% • Vitamin B6 0.4mg 25%
Additional information
| Item Weight | 60g |
|---|---|
| Item Packaging Material | Plastic |
| Items in Box | 72 |
| Box Weight | 5800g |
| Box Dimensions | 59×29.5×23.5cm |
| Box Packaging Material | Cardboard |
| Shelf life | 12 Months |
| Storage Temperature | Keep in a cool, dry place away from direct sunlight |













